Piękno jedności

 

“Piękno Jedności” – to projekt połączenia więzi kulturalnych i artystycznych między Ukrainą i Polską. Dzięki udziałowi znanych polskich osobowości chcieliśmy pokazać wyjątkowość każdego bohatera i piękno ukraińskiego stroju narodowego. Podczas projektu „Piękno jedności” każdy z uczestników miał unikalną sesję zdjęciową w autentycznym stroju z końca XIX i początku XX wieku z różnych części Ukrainy. Tym połączeniem udało się pokazać naszym narodom i całemu światu bliskość, pokrewieństwo i przyjaźń naszych krajów- piękno naszej jedności!

W wyniku projektu powstała wystawa zdjęć i kalendarz na 2019 rok. Zasadnicze dla nas było to, że wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez ukraińskiego fotografa mieszkającego w Polsce. Stepan Rudyk doskonale poradził sobie z tym zadaniem. Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Spraw Zagranicznych Ukrainy i Ambasadzie Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej za wsparcie finansowe oraz Ukraińskiemu Instytutowi Historii Mody za udostępnione kostiumy.

Chcielibyśmy wyrazić nasze podziękowania dla wszystkich naszych bohaterów – bez Waszego udziału ten projekt nie mógłby powstać. Dziękujemy za znalezienie czasu w Waszych napiętych harmonogramach, za wspieranie i promowanie Ukrainy i ukraińskiej kultury w Polsce.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli obok, pomogli, zainspirowali, wsparli i co najważniejsze- wierzyli w naszą dobrą sprawę, sprawę piękna i jedności Ukrainy i Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *